Česky

English

Deutsch
PARTNERmb s.r.o. slogan

Bezpečnostní funkce

Zařízení GCOM je vybaveno některými funkcemi zabezpečujícími stroj a posádku.

Neoprávněné použití
Stroj je v době odstavení zajištěn standardními čidly (náklon, vibrace,ultrazvuk a pod). V případě neoprávněné manipulace se strojem začne zařízení GCOM posílat varovné zprávy na RMC server a SMS zprávy na zvolená telefonní čísla.

Tlačítko Emergency
V případě, že je posádka v nějakém nebezpečí, stisknutím tlačítka v době odstavení stroje nebo za jeho provozu může přivolat pomoc stejným způsobem, jak při neoprávněném použití.

Výzva
Zařízení GCOM odesílá data např. každé 2 minuty. Je možné ze serveru RMS odeslat požadavek, aby data byla odesílána každých 30 s a tento požadavek zase zrušit.

Alarm
V nastavení zařízení GCOM je možné nastavit bezpečné meze jednotlivých měřených parametrů. V případě, že se např. stroj přehřívá, je možné o tom vydat na RMC server zprávu. Obdobným způsobem je možné i kontrolovat proběh motohodin či ujetých kilometrů mezi jednotlivými servisy stroje.

Kontrola poklesu hladiny v nádrži
Sonda CAP02 při vypnutí klíčku motoru zaznamená poslední úroveň hladiny nafty v nádrži. Jestliže v době odstávky stroje dojde k poklesu hladiny, sonda vyvolá Alarm a zařízení GCOM začne vysílat vyrovné zprávy na RMC server a SMS zprávy na zvolená telefonní čísla.

Ostatní části RMC:

Instalace

Funkčnost

Měřené parametry

Nastavení

RMC server